pyramidální energie 2

 

Praktické využití pyramidálního efektu

Mnozí vědci dnes připouštějí, že pyramidy jsou nejen akumulátory energie, ale pravděpodobně i jejich transformátory. Energie se v pyramidách koncentruje do středu a je prý úplně jedno, zda jde o stavbu masivní nebo jen pyramidu z laminátových, kovových nebo dřevěných tyčí. Hodně odborníků se přiklání k názoru, že pyramidy jsou akumulátory a transformátory kosmické energie. Nyní ponecháme stranou otázku, jak se tato kosmická energie v pyramidě transformuje a zaměříme se více na její využití v praxi.

Základem pyramidologie je teorie, že uvnitř pyramidy se koncentruje a transformuje kosmická energie (orgon). Pyramidou přetransformovaná energie se jmenuje „pyrén". Aby k tomu v pyramidě doopravdy došlo, je nutné, aby vždy jedna strana směřovala k severnímu pólu. Pyramidální efekt jako důsledek působení pyramidální energie můžeme využít v praktickém životě nejrozmanitějším způsobem. Pyramida působí dehydratačně, antibakteriálně a zvyšuje energetickou bilanci vložených potravin. Toto působení můžeme v praktickém životě využít na konzervaci, udržení dlouhodobé stálosti a stavu, zlepšení chuti, vůně, barvy apod. Nyní uvedeme některé oblasti využití pyramid v praxi:

1. Potraviny

Vliv na potraviny zkoumali v USA Kerell a Gogginová a dospěli k závěru, že umístěním v pyramidové struktuře se chuť jídel mění k lepšímu. Šlo třeba o víno, mražené potraviny, snížení kyselosti džusu ap. Ovoce a zelenina ošetřená pod pyramidou získává kvalitu čerstvosti, jako ovoce právě utržené ze stromu, nebo zelenina vytažená ze země. Potraviny ležící pod pyramidou v 1/3 výšky si zachovávají původní chuť a čerstvost.

2. Maso

Stačí, abychom na 1 hodinu vložili maso pod pyramidu před pečením anebo dušením a je jako čerstvé. Děláme to po vybrání z ledničky před tepelným zpracováním. Maso pod pyramidou dehydruje, ale nepokazí se. I po dlouhém uskladnění má vynikající chuť.

3. Káva a čaj

Zajímavé pokusy jsou s čerstvě uvařenou kávou. Vložením pod pyramidu na 20 minut získáme zlepšení její chuti. Vložením vody pod pyramidu si můžeme připravit na druhý den výbornou kávu jejím zalitím takhle zenergetizovanou vařící vodou. Experimentovat můžeme i s kávou. Pokud šálek kávy postavíme na 20 minut pod pyramidu, ztrácí svoji hořkou chuť. Můžeme dát pod pyramidu plnou konvici uvařené kávy a nechat ji ozařovat pyrénem celou noc. Ráno budeme překvapeni její vynikající chutí, jakou jsme ještě předtím nikdy nepoznali. Dokonce i čaje připravené tímto způsobem získávají jemnější vůni, pronikavější chuť a jejich léčebný účinek se stupňuje.

4. Sladkosti

V sladkostech mnohokrát je cítit umělé sladidlo anebo ne právě čerstvost, vypršelé vůně a ztracené chutě. Po vložení sladkostí do pyramidy není možné rozlišit na druhý den umělé náhražky od přírodních a ani výrobky staršího data. Až s překvapujícím efektem změní svoji chuť bonbony a čokoláda. Odstraní se nepříjemná chuť chemických přísad a barviv.

5. Tabák - cigarety

I když kouření škodí zdraví, nemůžeme nevzpomenout vlastnost pro kuřáky velmi výhodnou. Už po 1 - 2 hodinách uložení cigaret, tabáku pod pyramidu a např. kartónu cigaret na celu noc, zjistíme nejen zlepšení chutě, ale i vůně cigaret. Uloženi pod pyramidu působí na molekuly tabáku a nabijí je pyramidální energií.

6. Likér, alkohol a víno

Mnohokrát opakované zajímavé pokusy s uložením vína nebo likéru pod pyramidu ukázali, že pyramidální energie příznivě ovlivnila chutě a vůně těchto produktů. Prostřednictvím pyramidy můžeme zušlechťovat i víno, likéry a pivo. Víno začíná pod pyramidou kvasit a mění se na šampaňské. Je známe jak negativně ovlivňuje chuť vína působení GPZ (geopatogenních zón). V případě uložení v místě působení GPZ, víno ztratí chuť i aróma, nastává pokles jeho bioenergetické hodnoty. Tomuto fenoménu se velmi divili i vinaři v Kalifornii, když je o tom přesvědčil při návštěvě psychotronik ze Slovenska.

Známý cestovatel a spisovatel A. Däniken se také zajímal o tajemné účinky pyramid a napsal: I mně věnovali přátelé skleněnou pyramidu, která několik týdnů stála nepovšimnuta na verandě, v nějaké zimní zahradě. Jednou večer se mi dostalo do rukou velmi mladé bordeauxské víno. Na vysvětlení poznamenávám: Poměrně rád sáhnu po láhvi této značky. Léty podnebí, jazyk i žaludek poznají, co teče hebce, co není jen žbrnda, co lahodí vnitřnostem a v těle se šíří jako božský nektar. Vzpomínané bordeauxské bylo nepodařené, surové, kyselé, bez jakékoliv vyzrálosti. Mezitím co jsem obsah přeléval do láhve od octa, přikradl se ke mně duch pyramidy a přiměl mě udělat něco neobvyklého. Originálně zašpuntovanou láhev stejné značky jsem postavil do své skleněné pyramidy - a zapomněl jsem na ni. Přešel podzim i zima a na jaře jsem jako moderní manžel pomáhal manželce uklízet verandu. Láhev vína!

Bordeauxské ztmavlo, mělo plnou chuť, bylo měkké, zbavené kyselin jako sedm let staré Grand Cru classé. Znalec ví, co to znamená. Uspořádal jsem ochutnávku spolu s druhou láhví toho samého ročníku, která odpočívala ve sklepě. Rozdíl byl výrazný. Od té doby naši návštěvníci dosvědčují, že pod mojí pyramidou pokaždé je láhev bordeauxského. Na zvláštní příležitosti.

V některých restauracích na západě mají na viditelném místě umístěnou skleněnou pyramidu s bedničkou láhví vína, a toto víno z pyramidy se prodává o trochu dráž. Je snadno možné, že po přečtení této informace vyroste na Záhorí na Slovensku v rámci agroturistiky les pyramid na vylepšení tzv. „šeptavého" vína.

7. Ovoce a zelenina

Jestliže vložíme ovoce na hodinu pod pyramidu velmi se vylepší chuť, jakoby bylo čerstvější. Tuto schopnost pyramidy můžeme využít hlavně v zimě. Po vybudovaní velké pyramidy by bylo možné v ní skladovat ovoce i zeleninu při udržování původních vlastností. Bylo uděláno mnoho experimentů s kousky jablek, ředkviček, semínky rostlin, tabákem, pomerančovou šťávou, přísadami okurek a rajčat, dokonce i s jahodami. Při každém ovoci umístěném v pyramidě všichni unisono zaznamenali intenzivnější chuť.

8. Mléko

Přesvědčit nevěřícího o účincích pyramidální síly je nejjednodušší uděláním následujícího pokusu. Rozlejeme z jedné láhve mléko do dvou pohárů. Jeden dáme do pyramidy a druhý necháme venku. Zatímco na mléku, které je venku z pyramidy se vytvoří povrch a začíná se kazit, mléko v pyramidě zůstává čerstvé. Firma Tetrapack využila tento efekt a prodává mléko v obalech ve tvaru pyramidy.

9. Voda

S vodou je spojená celá existence lidstva. Je podmínkou života na zemi. Voda tvoří více než 70 - 80 % lidského těla. Od jejího dostatku závisí lidský život. O to víc fascinuje skutečnost, jak působí na vodu pyramidální energie. Voda je vlastně středem našeho zájmu po dobu všech pokusů s pyramidální energií. Úplně fascinující děje se uskutečňují s vodou umístěnou pod pyramidou. Pod vlivem pyrénu se mění její molekulární struktura a při ochutnání takto upravené vody okamžitě poznáme změnu k lepšímu. Nejvýraznější změny se projeví u pramenité vody a u minerálek. Jejich chuť se zintensivní a na jazyku snadno ucítíme stopy solí, minerálů a stopových prvků. Zesílí se i bioenergetická hodnota vody. Tato voda pak může léčit. Modrá barva vyzářená do vody dává chuťově pocit, jako by voda byla studenější. Stojí proto za povšimnutí, že některé vody dovážené i prodávané na Západě se prodávají v modrých láhvích. A nejde jen o pocit chladu, ale i o zlepšení jejích léčivých vlastností, protože modrá barva vodu energeticky dobijí. Člověk by se měl každé ráno a večer napít takhle energeticky nabité vody.

Zajímavé je, že voda uskladněná pod pyramidou se nekazí, protože pyramida působí i antibakteriálně, co umožňuje dlouhé uskladnění vody na místech s nedostatkem pitné vody. V takhle uskladněné vodě se totiž netvoří řasy. Pro svoje vlastnosti je pyramidální voda výhodná i na vaření a pečení. Zkracuje totiž čas vaření, a jakoby zlepšuje konzistenci kynutého těsta, ap. Voda nabitá pyramidální energií urychluje vaření brambor a zeleniny asi o 10 minut.

Pozitivní účinek se potvrdil při kožních nemocech a alergiích. Při vnějším použití je velmi působivé proplachování vlasů touto vodou, které pak získávají vyšší lesk, kučeravost, přestávají se lámat a rychleji rostou.

Pyramidální voda je užitečná i při ošetřování tváře a očí. I zálivka květů touto vodou má podobné účinky, jako kdybyste květiny pěstovali pod pyramidou. Je známo, že asi po šesti týdnech se ve vodě mohou tvořit řasy a rozmnožovat se různé mikroorganismy. Pokud je však voda pod správně nasměrovanou pyramidou, řasy se netvoří a ani mikroorganismy se nerozmnožují.

10. Rychle se kazící potraviny

U skladování potravin je i v době přenosných ledniček omezená délka působení chladícího média. Působení pyramidální energie umožňuje skladovat potraviny bez omezení i za takovýchto podmínek. V případě skládací pyramidy můžeme po jejím složení uskladňovat potraviny okamžitě. Např. máselnička ve tvaru pyramidy nám plně nahradí ledničku. Většina ochrání potraviny celý den.

A nejenom to, připomeňme zde i známého vynálezce, doktora fyzických věd Patricka Flanagana, který začal vyrábět stany ve tvaru pyramidy o výšce 180 cm a vytvořil také energetický generátor, který se dává pod nádoby s potravinami. Tímto způsobem uchovávané potraviny nejenže zůstávají dlouho čerstvé, ale také zlepšují svou chuť.

11. Pyramidy a geopatogenní zóny

Geopatogenní zóny mohou neblaze působit na váš spánek i na celý organismus. Tento negativní vliv může odrušit vhodně umístěná pyramida.

Využití pyramidy jako tvarového zářiče se uplatňuje i při odrušování GPZ. Umístění pyramidy však nemůže byt náhodné. Přesné místo, kde pyramidu nebo soustavu pyramidek umístit musí určit radiostet. Nesprávné umístění pyramidy může totiž způsobit dokonce zhoršení prostředí a působení zón na jiném místě v bytě. V zahraničí se na tyto účely používají i malé pyramidky (kombinace 1-3-5 ks).

12. Zkracování času při vaření a pečení

Působení pyramidální energie je často udivující. Jestliže hospodyně použije vodu, která byla nejméně 2 hodiny pod pyramidou, zkrátí se čas vaření zeleniny a brambor na cca 10 minut. Jestliže hospodyně použije energetizovanou vodu spod pyramidy, kam ji dala den předtím, např. na pečení nebo na kynuté koláče, kromě zkrácení času na pečení bude těsto i krásně vykynuté.

13. Akvárium - voda - řasy

Existují dvě možnosti umístění akvária - pod pyramidu, nebo umístění pyramidky pod akváriem. Oba tyto způsoby přinášejí zajímavý efekt - v akváriu se netvoří plankton - řasy, akvárium zůstává čisté. Voda je čistá bez baktérií. Vnucuje se myšlenka využití - ekologického čištění vody pomocí pyramidální energie pro bazény. Odstranil by se nepříjemný chlór, voda by zároveň dodávala energii koupajícím se. Zatím asi nebyly dělané pokusy využití pyramidálního efektu v úpravnách a čističkách vody, v zemědělství.

14. Pyramidální energie a chleba

Ne všichni mají možnost odložit chleba do mrazničky, aby nezplesnivěl. Jestliže uložíme chleba pod pyramidu, uchovávají se jeho vlastnosti i po dobu dvou měsíců. Na zahradě, chatě, chalupě se doporučuje vložit chleba do sáčku na ochranu proti hmyzu a tak ho uložit do pyramidy.

15. Sušení ovoce

Ekologické sušení ovoce je pod pyramidou ideální. Využívají se nejenom dehydratační vlastnosti pyramidy, ale navíc kromě sušení se udrží vůně, barva a chuť ovoce.

16. Obnovení chutě mrazených potravin

Hospodyním se doporučuje po vybrání z mrazničky nechat rozmražené potraviny a maso pod pyramidou. I zelenina - fazole, špenát, tykev, ap., ovoce - jahody, maliny, mixovaná dřeň meruněk, broskví ap. i např. drůbež - husa, kachna, ryba, ale i vepřové, po rozmrazení pod pyramidou mají chuť jako čerstvé.

17. Ochrana potravin v místech bez elektrické energie

Všude tam, kde zatím není elektrická přípojka a nemáme ledničku anebo mrazničku, nám jako náhrada může posloužit pyramida. Chaty, chalupy, zahradní chatky můžeme takto vybavit účinnou náhradou - pyramidou. Můžeme mít pyramidek víc, na potraviny, na zeleninu, na chleba, ovoce. Můžeme předělat sklep, postavit pyramidu v kůlně, seníku a jsme bez problémů.

18. Energetizace a konzervace kosmetiky

Uložením kosmetických prostředků (olejů, parfémů, krémů ap.) pod pyramidu získáme nejenom zlepšení jejich kvality a energetické hodnoty, ale pod pyramidou je můžeme i dlouho uskladňovat bez újmy na kvalitě. Uložte všechny své krášlicí prostředky, krémy, mastičky pod pyramidu. Nabijí se pyrénem a zvýší se tak jejich účinnost. Neočekávajíc však zázrak ze dne na den! Rozdíl v jejich činnosti zpozorujete až po určité době.

19. Energetizace bylinek a čajů

Zhotovení větší pyramidy umožňuje umístit čaje anebo bylinky do prostoru pod ní (na plošinu, stolík vevnitř). Čaje, které kupujeme v obchodech mají často čárkový kód, z kterého nevíme zjistit záruční dobu, proto je také vhodné je dobíjet. Čaje po záruční době sice neztratí úplně chuť a vůni, ale nemají už takové léčivé účinky. Dobíjením se zvýší jejich energetická hodnota a tím i jejich léčivé vlastnosti.

Postup dobíjení: Bioindikátorem změňme energetickou hodnotu čajoviny. Potom ji vložíme do pyramidy (na stoleček v 1/3 výšky) a necháme ji dobíjet 3 - 7 dní. Po vyndání znovu změříme energetickou hodnotu čajoviny. V domácnosti může být čajovina i trvale uložená pod pyramidou a vždy si vybereme jen množství potřebné na použití.

20. Stimulace růstu plodin

Jestliže si zhotovíme pyramidu z drátu, dřeva, papíru ap. můžeme je umístit např. nad rajčata, papriku, okurky atd. a sledovat růst plodů, odstranění okurkové plísně ap. Pyramidy můžeme umísťovat pod květníky, květináče na balkóně i v bytě.

Pod pyramidou zelenina roste rychleji a pyramidální energie zvětšuje velikost, tuhost, vůni plodů. Květiny pěstované pod pyramidou mají lepší květy a barevnější listy. Je to pravý opak toho, když se květiny nalézají v geopatogenní zóně, kde jim je energie trvale odebraná. Zahrádkářům doporučujeme uložit pod pyramidu sáčky se semeny, ale např. i česnek a různé hlízy. Semena nabité energií rychleji klíčí a na česneku a hlízách se ničí plísňové bakterie.

Květiny pěstované pod pyramidou lépe rostou, jejich květy a listy mají živější barvy. Podobný efekt - i když ne tak výrazný se docílí při zálivce pyramidální vodou. Semena pod pyramidou rychleji klíčí, rostliny jsou pak odolnější a dávají vyšší úrodu.

Zelenina pod pyramidovým fóliovníkem rostla rychleji jako mimo něj, okurky a rajčata byly tužší, kompaktnější a jejich vůně byla mnohem koncentrovanější, když ji porovnáme s těmi, které se pěstovaly normálně.

21. Sušení květin

Když umístíme pod pyramidu kytici květů bez vody, uschnou, ale zachovají si původní tvar a barvy. Tímto způsobem získáme suché květy i z těch druhů květin, které běžným způsobem nelze sušit.

Dobré výsledky se dosahují i při sušení bylinek a květů pod pyramidou. Kytice květů uložená pod pyramidou uschne, ale zůstává jako slaměnky - udrží si tvar, barvu i vůni. U bylinek probíhá sušení a energetizace.

Působení pyramid na živé organismy

Pro nás jsou však nejdůležitější výsledky a vlivy, které pyramidální tvary mají na živý organismus, zvláště na člověka. Při pozorování rostlin a zvířat umístěných pod pyramidou si můžeme všimnout určitých změn v jejich chování. Například hmyz opouští prostor pod pyramidou, nebo do něj vůbec nelétá (což by mohl být jeden ze způsobů ochrany potravin). Domácí zvířata budou velmi ráda trávit většinu času pod pyramidou a ptáci jsou jí dokonce přitahováni a shromažďují se pod ní.

Působení na člověka

Pyramidy působí i na člověka. Kerell a Gogginová použili jedinců znalých meditačních praktik a encefalografem snímali křivky vln, produkovaných mozkem. Subjekt měl zavázané oči a po záznamu mozkových vln při základním stavu byla na pokusnou osobu spuštěna otevřená pyramida tak, aby změnu nevnímala. Po 30 - 45 s se frekvence sledovaných vln zvýšila a amplitudy dosahovaly více než dvojnásobek normálu, někdy dokonce křivka vystřelila až na vrchol záznamového papíru. Došlo však nejen k pozoruhodným změnám na EEG, ale pokusné osoby zaznamenaly změny pocitů při pobytu pod pyramidou, cítily brnění, znění v uších, popisovaly pocit tepla, klidu, odpočinku a lehkosti. Několik pokusných osob hovořilo o jasnovidění a jasnoslyšení.

Člověk pod pyramidou velmi brzy pociťuje pozitivní změny. Že se již po 30 - 40 vteřinách zvětšují amplitudy mozkových vln, dokázal dr. Rafael Kra, vedoucí výzkumného týmu Pyramid Power V, lnc. Po odstranění pyramidy se toto zvětšení amplitudy udržuje ještě jednu až dvě minuty a potom se vše vrací do původního stavu. Změny jsou zřetelné zvláště v oblasti mozkových alfa vln.

Podle statistických ukazatelů modely pyramid mají velmi pozitivní vliv na koncentraci, hloubku meditačního stavu, vědomí samého sebe, změněné stavy vědomí. Měřením se také může lehce potvrdit větší delta aktivitou mozkových vln. Podle zpráv lidí, kteří pod pyramidou praktikovali určité techniky meditace, se základní zkušenosti mohou seřadit takto:

- pocit beztělesnosti

- trnutí v těle jako slabý proud

- pocit tepla, hlavně v horních částech těla

- klid, relaxace, osvobození od napětí

- sny jsou většinou v jasných barvách jako grafické představy

- izolace od vnějších vizuálních a zvukových podnětů

- rozšíření vědomí o prostoru při současné časové dezorientaci

- hlubší úroveň meditace a zvětšení energetického náboje, který ji provází.

Jiné, podstatně extrémnější zprávy se vztahovaly na mimotělní zážitky, jasnovidectví, vzpomínky na minulé životy, snění při vědomí o tom, co se zdá, euforie, slyšení „hudby Universa", vidění „kosmických barev" a podobně.

Kerell a Gogginová udělali pyramidový test i s dětmi, neboť jsou citlivější než dospělí a především nezatížené hotovými skeptickými názory. Pyramida byla umístěna v zahradě tak, aby děti o její existenci nevěděly a měly možnost do ní volně vcházet a vycházet. Opatrně byly tázány na pocity v prostoru pod pyramidou a mimo ní a ukázalo se, že jen 5 z 18 dětí nezaznamenalo žádnou změnu. Mnoho dětí cítilo teplo a chvění. Pyramidy přinesly i v dalších pokusech pozitivní změny, např. úlevu při bolestech a křečích, a aktivovaly v nich umístěnou vodu tak, že působila zklidňujícím účinkem na poštípaná místa od komárů.

Úspěšné hubnutí

V některých polských rekreačních centrech, např. v Rybniczane ve Svinoústí realizuje pan Galewski různé aplikace s pyramidami. Největší úspěchy má při léčbě nadváhy a to až o několik kilogramů. Své výzkumy provádí za spolupráce lékařů, kteří s podivem zjišťují, že pacienti hubnou bez použití diety, pouze tím, že pobývají pod pyramidou. Pacienti nejen že ztrácí svoji nadváhu, ale získávají vynikající pocit sebeuspokojení!

Regenerace a inspirace

Cítíte se ospale? Unaveně? Deprimovaně? - Sedněte si na dvě hodiny do takové pyramidy tak, abyste měli hlavu v jedné třetině její výšky. Překvapeně zjistíte, že neurony ve vaší vygumované mozkové schránce začínají znovu téci. Toto cvičení by se však nemělo praktikovat moc dlouho.

Nedaří se vám postupovat při řešení vašich problémů? Chybí vám osvěcující myšlenka? Rozhodující inspirace? Pyramidové kouzlo je schopné vám pomoci. S ohromením se o tom přesvědčili tisíce lidí na celém světě.

Zdravý spánek

Paní profesorka Joan Ann de Matta z Psychoorientologického ústavu v Texasu (USA) prokázala svými výzkumy, jak přínosné je umístění pyramidy na noc nad postelí, neboť spánek pod ní je dokonalým prostředím pro posílení lidí slabých a rekonvalescentů. Jedna noc pod pyramidou přináší takové zlepšení zdraví, na jaké za normálních okolností musíme čekat i několik týdnů. Osoby, které mají předpoklady k telepatii nebo jasnovidectví, své schopnosti během spánku pod pyramidou znásobují.

Má se za to, že pod pyramidou stačí spát čtyři až pět hodin, abychom byli ráno zcela svěží. Také je potvrzeno, že se pomocí pravidelné „pyramidální praxe" člověk stává vitálnějším. Vytváří se pocit, že tělo je v souladu s jemnými kosmickými vibracemi. Bioenergetický potenciál se doplňuje. Jsou určité domněnky, že se častějším pobytem v pyramidě zpomaluje proces stárnutí a že se regeneruje živá hmota. O tom se můžeme přesvědčit i na základě nálezů některých mumií, u kterých jsou chromozómy dobře zachovány a mohou se reanimovat.

 


Využití pozitivních účinků pyramidálního efektu Cu - pyramidy pod lůžkem. V některých případech i k odrušení GPZ.

Pyramidální energie v léčitelství


Na Západě již v některých nemocnicích instalovali nad nemocničními lůžky závěsy ve tvaru pyramid. U těchto pacientů byla větší pohoda i úspěšnost léčby. Rychleji se hojily především rány, pohmožděniny a krevní výrony. Je mnoho zajímavých případů vyléčení různých onemocnění pomocí pyramidální terapie. Např. vyléčení 55 letého občana trpícího Bürgerovou nemocí, jemuž již měly byt amputovány nohy. Byla použita následující terapie: třikrát denně po hodině měl nohu pod pyramidou. Po deseti měsících se Bürgerova nemoc zcela vytratila. Léčba energií z pyramidy trvá dlouho, ale je neobvykle úspěšná.

Při nedostatku vitality se přikládá křišťálová pyramida na jednotlivé obratle páteře nebo na solar plexus. Po několika minutách pocítíte příliv kosmické energie. Podobně je možné přiložit dlaň na vrchol pyramidy a nechat do těla proudit kosmickou bioenergii.

Přikládání pyramidek

Jde tedy o použití malých kontaktních pyramidek na různé místa těla. Diky speciálnímu tvaru tvoří pyramidy „kanály" kosmické energie podobně, jako je tomu u člověka při práci s reiki. Pyramidky se mohou položit na tělo, aby přivedly energii do jeho určité oblasti. Pro tento způsob použití se vyrábí množství malých modelů z nejrůznějších materiálů. Je nutné dbát na to, aby při použití byla vždy jedna strana ve směru sever - jih, protože jen tak může být pyramida plně účinná.

Uskutečnily se stovky pokusů s pyramidami z mědi, keramiky, hliníku, dřeva, litiny, mramoru, stříbra, papíru, plexiskla, skla a pravých drahokamů, přičemž se aplikovaly modely nejrůznějších velikostí. Největší sympatie léčitelů i pacientů přitom získaly pyramidy vybroušené z křišťálu, růženínu a ametystu, protože se jejich účinek kombinuje s účinkem samotných drahokamů. Většinou se přikládají pyramidky na ta místa na těle, kde by měly působit, a nechávají se tam 5 až 10 minut. Čakry reagují skutečně velmi pozitivně na pyramidami přivedenou energii. I při této metodě je výhodné, když vědomím spočíváme stále v místě účinku.

Subjektivní pociťování

Při terapeutickém použití se malé pyramidky přikládají na nemocná nebo bolestivá místa lidského organismu. Pyramidky přikládané na jiná místa než do blízkosti mozku nemohou vyvolat žádné zdravotní potíže. Většina lidí ani její přiložení k tělu pocitově nějak zvláště neregistruje. Teprve po chvilce zaznamenají útlum bolesti nebo úlevu. Existuje však i hodně citlivých lidí, kteří při položení pyramidky na různé meridiánové dráhy a do různých míst a drah čaker si natáčením a posouváním pyramidky pomocí svých pocitů sami dovedou zvolit nejvhodnější polohu.